Przedszkole "Kwiaty Polskie" nr 42 w Poznaniu
A A A
A A A A

O przedszkolu

 

INFORMACJE OGÓLNE

Przedszkole Nr 42 "Kwiaty Polskie" znajduje się w dzielnicy Wilda, przy ul. Prądzyńskiego 15a w Poznaniu. Jest prowadzone przez Miasto Poznań. W bliskim sąsiedztwie znajdują się żłobek, szkoła podstawowa, gimnazjum. 

Istnienie przedszkola datuje się od 1947 roku, jednak początkowo mieściło się w drewnianym baraku należącym do Zakładów H. Cegielskiego przy ulicy Dzierżyńskiego. Obecny budynek przedszkola powstał w 1962 roku i liczy 891 m2 powierzchni użytkowej. 

Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym . Otoczone jest dużym ogrodem o powierzchni 3600 m2 wyposażonym w piaskownice oraz sprzęt do ćwiczeń sprawnościowych. Dodatkowo dysponujemy przenośnym sprzętem do uprawiania sportów letnich i zimowych. 

Przedszkole dysponuje pięcioma salami dydaktycznymi, posiada pełne zaplecze kuchenne i gospodarcze. 

Przestronne sale wyposażone są w ciekawe zabawki, gry i układanki. W każdej z nich znajdziemy dużo miejsca do zajęć i zabaw. 

Przedszkole nosi nazwę "Kwiaty Polskie", a tak wygląda logo naszego przedszkola:  

Każda z grup nazwana jest imieniem innego kwiatu.

 

O PRZEDSZKOLU

Przedszkole jest czynne 10,5 godziny dziennie (6:00 – 16:30).

Liczy 5 oddziałów, oddziały liczą do 25 dzieci.

Dzieci w przedszkolu korzystają z 3 posiłków: śniadania, II śniadania i obiadu oraz z napojów. Dopuszczamy możliwość korzystania z dwóch posiłków tj. śniadania i II śniadania w przypadku skróconego pobytu w przedszkolu